Ohjelmakartta

maanantai 6.4.

00:30
Raamattuavain Extra
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Marttyyrien ääni
02:50
Sana Jerusalemista
06:02
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
07:30
Luottamuskoulu
07:50
Radiohartaus
08:45
Päivän blogi
09:00
Herätys!
09:03
Kohti kolmatta aamua
10:00
Sanoja ja säveliä
10:10
Hallikainen
10:15
Tarinoita toivosta
10:30
Raamattu
10:45
Viikon teos
10:50
Luottamuskoulu
11:00
KESKIPÄIVÄN TASAUS
11:03
Kuuntelijan toivelista
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:03
Kohti kolmatta aamua
14:00
TOIVON PÄIVÄ
14:10
Hallikainen
15:15
Päivän porilainen
15:25
Raamattu
16:05
Riittävän hyvä elämä
17:00
USKON ILTA
17:05
Radiohartaus
17:15
Raamattuavain
17:25
Tarinoita toivosta
17:30
ALUEELLISTA OHJELMAA
17:30
Elämän syke
18:02
Alusta alkaen
18:55
Sydämellä
19:30
Lähellä ja kaukana
20:35
Leipää ja kalaa
21:02
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:40
Uskon askeleita
22:40
KD-Kompassi
23:00
Toivekonsertti

tiistai 7.4.

00:00
Hallikainen
01:00
Riittävän hyvä elämä
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Leipää ja kalaa
03:00
Kohti kolmatta aamua
04:00
Kuuntelijan toivelista
06:02
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
07:30
Luottamuskoulu
07:50
Radiohartaus
08:45
Päivän blogi
09:03
Kohti kolmatta aamua
10:00
Sanoja ja säveliä
10:10
Hallikainen
10:15
Sykettä Israelista
10:30
Raamattu
10:45
Viikon teos
10:50
Luottamuskoulu
11:00
KESKIPÄIVÄN TASAUS
11:03
Kuuntelijan toivelista
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:03
Kohti kolmatta aamua
14:00
TOIVON PÄIVÄ
14:10
Hallikainen
14:45
Mielen päällä
15:15
Ihmisen paperit
15:25
Raamattu
16:02
Aalloilla
17:00
USKON ILTA
17:05
Radiohartaus
17:15
Raamattuavain
17:25
Sana Jerusalemista
18:02
Rukous Suomen puolesta
18:30
Radioraamattupiiri
19:03
Isäntänä Tapani Ruokanen
20:02
Lähetysvartti
20:30
Itäraportti
21:02
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:40
Lohdutussanoja elämän taistelussa
22:03
Ex-Criminals
23:00
DeiPark
23:30
Gospel Train

keskiviikko 8.4.

00:00
Hallikainen
00:03
Yöluotsi
01:00
Aalloilla
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Lähetysvartti
03:00
Kohti kolmatta aamua
04:00
Kuuntelijan toivelista
06:02
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
07:30
Luottamuskoulu
07:50
Radiohartaus
08:45
Päivän blogi
09:03
Kohti kolmatta aamua
10:00
Sanoja ja säveliä
10:10
Hallikainen
10:15
Sykettä Israelista
10:30
Raamattu
10:45
Viikon teos
10:50
Luottamuskoulu
11:00
KESKIPÄIVÄN TASAUS
11:03
Kuuntelijan toivelista
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:03
Kohti kolmatta aamua
14:00
TOIVON PÄIVÄ
14:10
Hallikainen
14:15
Kotimaisen gospelin iltapäivä
14:45
Kyynel ja kiitos
15:15
Ajatuskumppani
15:25
Raamattu
16:03
Ex-Criminals
17:00
USKON ILTA
17:05
Radiohartaus
17:15
Raamattuavain
17:30
Minä uskon
17:45
Open doors - maailmankatsaus
18:02
One Way
19:00
NUORTEN ILTA
19:02
Uskovaiset nuoret LIVE
19:30
PTX
20:05
Raatihuone
21:02
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
23:00
Black Gospel

torstai 9.4.

00:00
Hallikainen
00:03
Kutsu vapauteen
01:00
Ex-Criminals
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Radioraamattupiiri
03:00
Kohti kolmatta aamua
04:00
Kuuntelijan toivelista
06:00
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
07:50
Radiohartaus
08:45
Päivän blogi
09:03
Kohti kolmatta aamua
10:00
Sanoja ja säveliä
10:10
Hallikainen
10:15
Israel-raportti
10:30
Raamattu
10:45
Viikon teos
11:00
KESKIPÄIVÄN TASAUS
11:03
Kuuntelijan toivelista
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:03
Kohti kolmatta aamua
14:00
TOIVON PÄIVÄ
14:10
Hallikainen
14:20
Radiokirkkokuoro
15:15
Viikon päijäthämäläinen
15:25
Raamattu
16:05
Kirkon ihmeellisimmät tarinat
17:00
USKON ILTA
17:05
Radiohartaus
17:15
Raamattuavain
17:30
Israel-raportti
17:45
Shalom
18:02
Avainradio
18:30
Suomen raamattuopiston iltamessu
19:03
Mielen päällä
19:15
Sateet
20:50
Iso Katekismus
21:02
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:40
Itäraportti
22:10
Yhdessä ylistämään
23:00
Viikon Tikka

perjantai 10.4.

00:00
Hallikainen
00:03
Raamattubuffet
01:00
Kirkon ihmeellisimmät tarinat
02:00
Raamattu kannesta kanteen
03:00
Kohti kolmatta aamua
04:00
Kuuntelijan toivelista
06:00
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
07:30
Luottamuskoulu
07:50
Radiohartaus
08:45
Päivän blogi
09:03
Kohti kolmatta aamua
10:00
Sanoja ja säveliä
10:10
Hallikainen
10:15
Sykettä Israelista
10:30
Raamattu
10:45
Viikon teos
10:50
Luottamuskoulu
11:00
Suomen raamattuopiston jumalanpalvelus
12:00
KESKIPÄIVÄN TASAUS
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:03
Kohti kolmatta aamua
14:00
TOIVON PÄIVÄ
14:10
Hallikainen
14:30
PTX
15:15
Parisuhteen palikat
15:25
Raamattu
15:45
Kinoteekki
16:03
Isäntänä Tapani Ruokanen
17:00
USKON ILTA
17:05
Radiohartaus
17:15
Raamattuavain
17:30
ALUEELLISTA OHJELMAA
17:45
Uusheräys tänään
19:30
Veli-Matin juttusilla
20:03
Rukousasema
21:02
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
22:03
Aalloilla
23:00
Rukous Suomen puolesta

lauantai 11.4.

00:00
Hallikainen
00:03
One Way
01:00
Isäntänä Tapani Ruokanen
02:00
Sana elää
03:00
Kohti kolmatta aamua
08:02
Veli-Matti Hynnisen pakina
08:20
Kyynel ja kiitos
08:35
Raamattuavain Extra
10:02
Gospel Train
11:02
Raatihuone
12:02
Yhdessä ylistämään
12:50
KD-Kompassi
13:02
Itäraportti
14:03
Kohti kolmatta aamua
14:35
Lähetysavain
15:02
Marttyyrien ääni
15:35
Israel-raportti
15:45
Veli-Matti Hynnisen pakina
16:02
Toivekonsertti
17:05
Kirkon ihmeellisimmät tarinat
18:02
Uskon askeleita
19:03
Viikon Tikka
20:03
Kutsu vapauteen
21:03
Raamattu alusta loppuun
21:35
Luottamuskoulu
22:00
Black Gospel
23:00
DeiPark
23:30
Yöluotsi

sunnuntai 12.4.

00:00
Sykettä Israelista
02:00
Uskon askeleita
03:00
Rukous Suomen puolesta
03:30
Rukousasema
06:00
Levollisia säveliä
07:45
Virsivartti
08:00
Lastenmakasiini
08:30
Junioriavain
08:45
Radiopyhäkoulu
09:00
ALUEELLISTA OHJELMAA
09:05
Pyhäpäivän esittely
09:20
Radiokirkkokuoro
11:00
Suomen Raamattuopiston jumalanpalvelus
12:03
Raamattubuffet
12:52
Sana koskettaa
13:03
Minä uskon
13:30
Avainradio
14:03
Raamattu
15:03
Itäraportti
15:35
Raamattu alusta loppuun
16:05
Riittävän hyvä elämä
17:03
Sana elää
17:30
Hallikainen
18:00
Tuomasmessu
20:05
Aalloilla
21:03
Ajankohtainen patmos
21:30
Taivaan ja maan väliltä