Ohjelmakartta

maanantai 3.10.

00:30
Raamattuavain extra
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Marttyyrien ääni
02:45
Sana Jerusalemista
05:30
Lapset lukevat Raamattua
06:00
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
10:30
Lapset lukevat Raamattua
11:00
Kuuntelijan toivelista
12:12
Päivän rukous
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:00
Herätyksen! päivän vieras
14:03
Raamattuavain
14:15
Aalloilla
17:00
Kuuntelijan toivelista
18:00
Maanantain alueellinen lähetys
20:35
Leipää ja kalaa
21:03
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:38
Päivän rukous
21:40
Majatalon tarinoita
22:40
KD-kompassi
23:00
Toivekonsertti

tiistai 4.10.

01:00
Sanan ja rukouksen ilta
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Leipää ja kalaa
03:00
Jälki-istunto
04:00
Kuuntelijan toivelista
05:30
Lapset lukevat Raamattua
06:00
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
10:03
Vuoden kristillinen kirja
10:30
Lapset lukevat Raamattua
11:00
Kuuntelijan toivelista
12:12
Päivän rukous
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:00
Herätyksen! päivän vieras
14:03
Raamattuavain
14:15
Aalloilla
17:00
Kuuntelijan toivelista
18:00
Rukous Suomen puolesta
18:30
Radioraamattupiiri
19:03
Sana Jerusalemista
19:30
Open doors -maailmankatsaus
20:03
Marttyyrien ääni
20:30
Itäraportti
21:03
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:38
Päivän rukous
22:03
Ex-Criminals
23:00
Katolinen vartti
23:30
Gospel Train

keskiviikko 5.10.

01:00
Aalloilla
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Lähetysvartti
03:00
Jälki-istunto
04:00
Kuuntelijan toivelista
05:30
Lapset lukevat Raamattua
06:00
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
09:00
Viikon debatti
10:30
Lapset lukevat Raamattua
11:00
Kuuntelijan toivelista
12:12
Päivän rukous
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:00
Viikon debatti
14:03
Raamattuavain
14:15
Aalloilla
17:00
Kuuntelijan toivelista
18:00
One Way
19:00
Jippu ja ihmisen ääni
20:00
Raatihuone
21:03
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:38
Päivän rukous
23:00
Gospel Flow

torstai 6.10.

00:00
Rinnallakulkija
01:00
Ex-Criminals
02:00
Raamattu kannesta kanteen
02:30
Radioraamattupiiri
03:00
Jälki-istunto
04:00
Kuuntelijan toivelista
05:30
Lapset lukevat Raamattua
06:00
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
10:15
Ikkuna Israeliin
10:30
Lapset lukevat Raamattua
11:00
Kuuntelijan toivelista
12:12
Päivän rukous
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:00
Herätyksen! päivän vieras
14:03
Raamattuavain
14:15
Aalloilla
17:00
Kuuntelijan toivelista
18:00
Avainradio
18:30
Avoin raamattukoulu
19:03
Tuiki taivaallista
19:50
Kutsumushautomo
20:20
Lähetyssydän
20:40
Katolinen vartti
21:03
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:38
Päivän rukous
21:40
Itäraportti
22:10
Yhdessä ylistämään
23:00
Jippu ja ihmisen ääni

perjantai 7.10.

02:00
Raamattu kannesta kanteen
03:00
Jälki-istunto
04:00
Kuuntelijan toivelista
05:30
Lapset lukevat Raamattua
06:00
Raamattu kannesta kanteen
06:36
Päivän sana
07:03
Raamattuavain
07:15
Herätys!
09:00
Jälki-istunto
10:30
Lapset lukevat Raamattua
11:00
Kuuntelijan toivelista
12:12
Päivän rukous
12:30
Suolapala
12:50
Päivän blogi
13:00
Jälki-istunto
14:03
Raamattuavain
14:15
Aalloilla
17:00
Kuuntelijan toivelista
18:00
Perjantain alueellinen lähetys
19:03
Saarnaajan puolituntinen
19:30
Veli-Matin juttusilla
20:00
Rukousasema
21:03
Raamattu kannesta kanteen
21:36
Päivän sana
21:38
Päivän rukous
22:03
Aalloilla extra
23:00
Rukous Suomen puolesta

lauantai 8.10.

00:00
One Way
02:00
Sana elää
03:00
Jälki-istunto
04:00
Kuuntelijan toivelista
08:03
Pakina
08:35
Raamattuavain extra
10:00
Gospel Train
11:00
Raatihuone
12:03
Yhdessä ylistämään
12:50
KD-kompassi
13:03
Itäraportti
13:35
Viikon debatti
14:35
Lähetysavain
15:03
Marttyyrien ääni
15:35
Ikkuna Israeliin
15:45
Pakina
16:00
Toivekonsertti
17:00
Helmiä Raamatusta -kooste
18:00
Uskon askeleita
19:03
Sanan ja rukouksen ilta
20:03
Rinnallakulkija
21:00
Iltalamppu
23:00
Gospel Flow

sunnuntai 9.10.

02:00
Uskon askeleita
03:00
Rukous Suomen puolesta
03:30
Rukousasema
07:45
Virsivartti
08:00
Lasten makasiini
09:03
Pyhäpäivän esittely
09:55
Alueellista lähetystä
12:03
Radioraamattupiiri
12:35
Lähetyskipinä
13:03
Minä uskon
13:30
Avainradio
14:00
Lapset lukevat Raamattua -kooste
14:35
Open doors – maailmankatsaus
15:03
Itäraportti
15:35
Lähetysvartti
16:00
Ex-Criminals
17:03
Sana elää
17:40
Kirkko maailmalla
18:00
Tuomasmessu
20:00
Abrahamin heimon suuret kirjailijat
21:00
Taivaan ja maan väliltä